Pan-European
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nové přilby

+5
Barko
lavon
Guga
Maverick
reverend66
9 posters

Goto down

nové přilby Empty nové přilby

Příspěvek  reverend66 19.04.09 1:41

Kamarádi, přátelé jedné stopy. Vědom si doporučení, že se má přilba obměňovat jednou za dva roky vyměnil jsem svou starou (ne ženu) přilbu Airoh SV 55 za Nolan N-103, na kterou jsem slyšel a četl dobré reference. No a když vloni v prosinci šla z 10 000,-Kč na pomalu 6 000,-Kč tak jsem nezaváhal. Od Vánoc až do jara jsem se těšil až ji vyzkouším. Jaké bylo mé zklamání. Takový hukot (v přilbě) to jsem nezažil. Pro dokreslení, když jedu 130 km/h a zatroubím klaksonem, vůbec ho neslyším. Po delší štrece mám dojem, že jsem předjížděn vládní kolonou na sirény jak pořád slyším houkání v uších. Co na to prodejce Nolan? To prý způsobují turbulence nad plexi štítem. Na můj dotaz proč tedy neslyším hukot turbulencí i s Airohem nedokázali odpovědět. Chtěl jsem se vás zeptat, jaké máte zkušenosti s ostatními typy a modely přileb. Já už jednu zkušenost mám. Poškrábat se Značka a cena za přilbu nehrají roli.
reverend66
reverend66

Počet příspěvků : 254
Registrace od : 23. 10. 08
Věk : 58
Bydliště : Litoměřice

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  Maverick 19.04.09 9:56

No neco podobneho jsem slysel o kloubovkach (se skloupnu bradou).Ja sam pouzivam prilbu Laser tusim Hawk a nemam sebemensi problem s hlukem nebo ba dokonce s mlzenim plexi.Ano dva roky jsou jakesi meritko pro vymenu prilby(bezpecnost a zdravi je samozrejme na prvni miste),ale ja sam bych to asi nevidel az tak tragicky.Muj nazor je ze do 5 let bych asi menil.To by samotne obchody po 2 letech stare modely musely davat zadarmo pokud by prilba byla bezcenna nebo ba dokonce z hlediska bezpecnosti nepouzitelna.
Maverick
Maverick

Počet příspěvků : 320
Registrace od : 16. 10. 08
Věk : 56
Bydliště : Brno

http://www.mavereick.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  Guga 19.04.09 16:01

reverend66 napsal:Kamarádi, přátelé jedné stopy. Vědom si doporučení, že se má přilba obměňovat jednou za dva roky vyměnil jsem svou starou (ne ženu) přilbu Airoh SV 55 za Nolan N-103, na kterou jsem slyšel a četl dobré reference. No a když vloni v prosinci šla z 10 000,-Kč na pomalu 6 000,-Kč tak jsem nezaváhal. Od Vánoc až do jara jsem se těšil až ji vyzkouším. Jaké bylo mé zklamání. Takový hukot (v přilbě) to jsem nezažil. Pro dokreslení, když jedu 130 km/h a zatroubím klaksonem, vůbec ho neslyším. Po delší štrece mám dojem, že jsem předjížděn vládní kolonou na sirény jak pořád slyším houkání v uších. Co na to prodejce Nolan? To prý způsobují turbulence nad plexi štítem. Na můj dotaz proč tedy neslyším hukot turbulencí i s Airohem nedokázali odpovědět. Chtěl jsem se vás zeptat, jaké máte zkušenosti s ostatními typy a modely přileb. Já už jednu zkušenost mám. Poškrábat se Značka a cena za přilbu nehrají roli.

Ja si dovolim prihodit nazor taktez Klidný
Mel jsem take SV55 a vcelku usla, az na mensi hluk pri rychlostech nad 120Km/h. Ale to jen z jedne strany. Predpokladam, ze by to spravila vymena tesneni okolo plexi. Nyni mame s manzelkou plne integralni SHARKy. Ona ma RSI a ja RSX. Diky kurzu s USD nas obe dohro vysly na cca 12,5 tis Kc.
Guga
Guga

Počet příspěvků : 838
Registrace od : 16. 10. 08
Věk : 46
Bydliště : Strážkovice

http://www.pan-european.cz

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty PŘILBY NA PRD

Příspěvek  lavon 19.04.09 20:07

TAKY SI NABĚHNUL NA VÝSTAVĚ NA SLEVU A KOUPIL ROVNOU DVĚ RS VYKLÁPĚČKY OD AIROHU.I KDYŽ ODMONTUJU NASTAVENÉ PLEXI,TAK HUČÍ STRAŠNĚ A DIVÍM SE,ŽE SE TO NESTYDÍ PRODÁVAT-UŽ,VÍM NA CO JSOU AKCE!!MĚL PŘED TÍM LÉTA PŘILBU OD BMW A JE TO JAKO PŘESEDLAT DO TRABANTA-NEMŮŽE KONKUROVAT NIČÍM A O MLŽENÍ RADŠI NEMLUVÍM!CO JIM JE DOJÍT OMLÁTIT O HLAVU,VEZMU DO KAŽDÉ RUKY JEDNU Upozornění
lavon
lavon

Počet příspěvků : 240
Registrace od : 21. 10. 08
Věk : 56
Bydliště : SEDLČANY

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  Barko 21.04.09 9:30

Mám Schubertku C2 spolu s ľadvinkou a ja mám tiež dunenie v prilbe. No nakoľko je to Schuberthka nie až také silné a klaksón počujem. Plexi mám na 99% vždy úplne dole. Po diaľnici pri 130-140ke ho niekedy pridvihnem a hneď je to iné. Ale potom sa sťažuje ľadvinka na tlak vzduchu medzi nami, poprípade tlak od chrbta. Na tie Nolanky som už počul viacej sťažností, preto mám C2. No už pozerám na C3. Niekoľko krát som ju už mal na hlave a je super. Mirek, určite choď do nej. Nechcem robiť reklamu, ale prevedenie, slnečná clona, otváranie, dvojité plexi kvôli roseniu - u mňa jasný víťaz!
Barko
Barko

Počet příspěvků : 163
Registrace od : 22. 10. 08
Bydliště : Bratislava

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  panther 28.04.09 12:04

nazdar hosi,taktez jsem mel nolan n103.uz na konopisti.strasny rachot,a kdyz jsem zavrel plexi uplne,foukalo ni uvnitr do oci.uz jsem se ji zbavil.volal jsem prodejci,a jeho reakce byla:jo vz mate celokapoty?tak to jo,to dela.tak pro koho to teda vlastne vyrabi?pro cyklisty?uz dosporuji na schuberth c3.
panther
panther

Počet příspěvků : 15
Registrace od : 21. 10. 08
Bydliště : vrbno pod pradedem

http://motoclanvrbno.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  reverend66 28.04.09 22:07

Koukám, že number one bude asi C3. A já blbec ještě do té hučící Nolanky koupil N-com, tak že finančně jsem v tom už za cenu té C3. Jsa poučen nezdary, počkám až si ji koupíte a pak za menší obolus ji od vás vyzkouším Smějící se
reverend66
reverend66

Počet příspěvků : 254
Registrace od : 23. 10. 08
Věk : 58
Bydliště : Litoměřice

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  panther 30.04.09 12:42

jo jo.jak psal barko.schuberth c3 je pro me jasny vitez.
panther
panther

Počet příspěvků : 15
Registrace od : 21. 10. 08
Bydliště : vrbno pod pradedem

http://motoclanvrbno.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  Ruda ST 1300 11.05.09 14:16

Loni jsem zakoupil SHOEI Multitec a jsem naprosto spokojený. Žádní přilba mi předtím na hlavě tak neseděla. (Lazer Century, Airoh SV 55) Vždy jsem měl odklápěčku kvůli brýlím a vůbec pohodě. třeba při napití, mluvení apod. Měl jsem ve výhledu právě zmiňovanou Nolan 103, Schubert C2 a SHOEI Multitec. Nolanka mi neseděla na hlavě. Jako druhou jsem vyzkoušel Shoei a už jsem u ní zůstal. Padla mi bezvadně. Příslušenství: 2 plexi, těsnící "nákrčník", vak. Přiznám se, že jsem C2 nevyzkoušel a to z výše uvedeného důvodu a taky protože se mi Shoei více líbila tvarově. Mějte se. Ruda
Ruda ST 1300
Ruda ST 1300

Počet příspěvků : 10
Registrace od : 23. 12. 08
Věk : 60
Bydliště : Brno

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  Panak11OO 05.10.09 14:18

No, měl jsem COXky, teď mám Caberg Rhyno, všechny vykápěčky. Jezdím s přivřeným plexi, nefouká, nehučí.
Mám na máše vysoké plexi MRA s kšiltem a jsem schovanej za ním. Každá helma hučí když to na ní fičí zvednutý po plexi. Zkus si stoupnout a oslyšíš jen slabé šumění. To je moje zkušenost.
Panak11OO
Panak11OO

Počet příspěvků : 15
Registrace od : 28. 10. 08
Bydliště : Týn nad Vltavou

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  radim2 14.01.10 13:07

mam také C2 a spokojenost,ale je fakt ze mam jiny typ motorky a misto stitu predni sklo Úsměv
radim2
radim2

Počet příspěvků : 4
Registrace od : 03. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  Guga 29.01.10 16:40

Přátelé a kamarádi, nemá z vás někdo zkušenosti s helmou SHARK EVOLINE nebo OPENLINE ?
Guga
Guga

Počet příspěvků : 838
Registrace od : 16. 10. 08
Věk : 46
Bydliště : Strážkovice

http://www.pan-european.cz

Návrat nahoru Goto down

nové přilby Empty Re: nové přilby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru