Pan-European
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studený start nové 1300 Pan European

+2
ZIP
Přemysl Paulenka
6 posters

Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  Přemysl Paulenka 18.03.10 11:48

Ahoj pánové

V minulém roce jsem zakoupil nový motocykl model 2009, mám sním jeden problém.
Hned při převzetí jsem si všimnul, že po startu otáčky nejdou hned do zvýšeného volnoběhu ale trvá jim min. 3 vteřiny než začnou stoupat, po zahřátí motoru už jdou normálně dolů. Moc by mě zajímalo jestli je to u tohoto modelu normální, nebo je to závada.
Díky za odpověď Přemek

Přemysl Paulenka

Počet příspěvků : 5
Registrace od : 18. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Re: Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  ZIP 18.03.10 12:51

Moje staré ST to dělá taky.Ale má karbce.Hlavně teď po zime pojede jak TDi a myslím,že déle jak 3 vteřiny Smějící se
ZIP
ZIP

Počet příspěvků : 41
Registrace od : 24. 01. 10
Věk : 47
Bydliště : Zábřeh

Návrat nahoru Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Re: Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  Barko 18.03.10 15:38

Myslím že je O.K.. Hlavne pri prvom štarte (najmä ráno) je to k nezaplateniu, pretože motor je nezaolejovaný a neurobí bez tlaku oleja "niekoľko" otáčok navyše. Je dobre že sa na nízkych otáčkach hneď po štarte dvihne tlak oleja na prevádzkový tlak a až potom sa zdvihnú tie otáčky. Milujem borcov čo štartujú s plynom a hneď po naštartovaní ešte dva tri krát popridávajú a potom motor nechajú zohriať. Ja dokonca motor štartujem na hlavnom stojane aby nebol ani naklonený aby sa olej po štarte dostal čo najrýchlejšie do celého motora. Ak ti po štarte nezhasne a nerobí iný problém tak by som to neriešil. Je to vstrekovanie a to sa štartuje vždy bez plynu a motor musí chytiť na šupu či je studený alebo teplý.
Barko
Barko

Počet příspěvků : 163
Registrace od : 22. 10. 08
Bydliště : Bratislava

Návrat nahoru Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Re: Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  Přemysl Paulenka 18.03.10 16:32

Díky za odpověď

Já jsem si myslel něco podobného, ale nebyl jsem si jistý. V servisu HONDY mi nebyli schopni odpovědět a když jsme zkoušeli nastartovat jiné motocykli HONDA hned šly do vysokých otáček.

Přemysl Paulenka

Počet příspěvků : 5
Registrace od : 18. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Re: Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  Guga 19.03.10 7:02

Barko napsal:Myslím že je O.K.. Hlavne pri prvom štarte (najmä ráno) je to k nezaplateniu, pretože motor je nezaolejovaný a neurobí bez tlaku oleja "niekoľko" otáčok navyše. Je dobre že sa na nízkych otáčkach hneď po štarte dvihne tlak oleja na prevádzkový tlak a až potom sa zdvihnú tie otáčky. Milujem borcov čo štartujú s plynom a hneď po naštartovaní ešte dva tri krát popridávajú a potom motor nechajú zohriať. Ja dokonca motor štartujem na hlavnom stojane aby nebol ani naklonený aby sa olej po štarte dostal čo najrýchlejšie do celého motora. Ak ti po štarte nezhasne a nerobí iný problém tak by som to neriešil. Je to vstrekovanie a to sa štartuje vždy bez plynu a motor musí chytiť na šupu či je studený alebo teplý.

Já se k Vladkovi připojuju, a vlastně i k Přemkovi. Dělá mi to drobek ( eSTpresso ) i drobeček ( Pacific Coast, kde je ale karbec + sytič ) ouplně stejně. Hned jaxe promaže soukolí, zvednou se otáčky přirozeně samy Klidný
Guga
Guga

Počet příspěvků : 838
Registrace od : 16. 10. 08
Věk : 46
Bydliště : Strážkovice

http://www.pan-european.cz

Návrat nahoru Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Re: Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  amper 10.09.12 20:07

M


Naposledy upravil amper dne 21.02.16 22:26, celkově upraveno 1 krát
amper
amper

Počet příspěvků : 41
Registrace od : 07. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Re: Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  stevo 27.09.12 20:48

Zdravím vás práve som sa zaregistroval na tomto fore, kupil som ST1300 mam ju zatiaľ cca 3 týždne vyzerá, že bude super r.v. 2004 ABS el. štít ale...asi budem mat problém s tým volnobehom za studena, ráno my to chcípalo vôbec sa nedvíhali otáčky je to striekačka s tým by si mala ľahko poradit. Ak by ste vedeli čo s tým díky.

stevo

Počet příspěvků : 21
Registrace od : 27. 09. 12
Bydliště : Šoporňa

Návrat nahoru Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Re: Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  amper 10.10.12 22:17



Števo, skús vymeniť sviečky, daj tam presne také aké sú v manuály


Naposledy upravil amper dne 21.02.16 22:26, celkově upraveno 1 krát
amper
amper

Počet příspěvků : 41
Registrace od : 07. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Re: Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  stevo 11.10.12 20:20

Opravilo sa to samo zatiaľ je to dobré cez zimu chcem povymienať sviečky,oleje atd.zrejme budem potrebovať poradiť, čo sa týka toho volnobehu čítal som že je tam nejaký parafínový ventil cez ktorý sa dostáva vzduch a ked sa zohreje voda, sa zatvorí zhruba to tak funguje.

stevo

Počet příspěvků : 21
Registrace od : 27. 09. 12
Bydliště : Šoporňa

Návrat nahoru Goto down

Studený start nové 1300 Pan European Empty Re: Studený start nové 1300 Pan European

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru