Pan-European
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zase pneu - dotaz

3 posters

Goto down

Zase pneu - dotaz Empty Zase pneu - dotaz

Příspěvek  Lea. 24.06.13 10:31

Zdravím,
tak už zase musím měnit gumy. Tentokrát jen zadní, přední je dobrá. Chci se zeptat: mám BT020, a chtěla bych dát na zadní kolo BT023. Nebude pak problém na technické, že je to jiný typ? Díky, Lea.
Lea.
Lea.

Počet příspěvků : 21
Registrace od : 20. 04. 12
Věk : 54
Bydliště : Bystřice pod Hostýnem

Návrat nahoru Goto down

Zase pneu - dotaz Empty Re: Zase pneu - dotaz

Příspěvek  holtik 24.06.13 19:04

Ahoj Leo. Jakou pneu obuješ je jedno. Já mám na předku Michelinku a na zadku Metzelerku a na technický to neřešili. Koukají akorát na rozměry a na rychlostní index. Tak se měj pěkně a snad jsem pomohl. Čau Jirka.
holtik
holtik

Počet příspěvků : 249
Registrace od : 28. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Zase pneu - dotaz Empty Re: Zase pneu - dotaz

Příspěvek  Miky 25.06.13 18:50

Jak to hodnotí na STK odpovědět nedokáži. U auta platí, že na nápravě musí být stejné pneu, jinými slovy na předku se může značka lišit od zadku. Vždy však musí být zachovaný předepsaný rozměr. Rozhodně ti ale NEDOPORUČUJI dávat na motorku pneu odlišné!! Je to z toho důvodu, že každý typ pneumatiky má odlišný druh směsy, která byla při výrobě použita. Zjednodušeně řečeno jedna může být tvrdší než druhá (to platí i když se jedná o stejného výrobce!!) To znamená, že každá z nich bude mít odlišné jízdní vlastnosti!! což může být u motorky která je pouze na dvou kolech velice nebezpečné!! Pro europeany je z prvovýroby doporučena BT020 a je z nich opravdu nejlepší. Já jsem po ojetí BT020 koupil BT021 v domění, že to nebude až tak velký rozdíl, ale velmi jsem se mýlil !! Na suchu jsou takřka shodné, ale za mokra si na nich rozhodně nedovolím to co na BT020! Jako majitel pneuservisu navíc vím z různých školení od odborníků, že by různé druhy pneu nekombinovali s jinými ani u aut, přesto že to předpis umožňuje. Zejména ne u zimních pneu. Rozhodně ti doporučuji koupit znovu BT020, přesto že se hůř shánějí, neboť je o ně právě větší poptávka než u jiných typů.
Miky
Miky

Počet příspěvků : 186
Registrace od : 11. 08. 11
Věk : 62
Bydliště : Neuměřice

http://www.pneuneu.cz

Návrat nahoru Goto down

Zase pneu - dotaz Empty Re: Zase pneu - dotaz

Příspěvek  holtik 25.06.13 19:08

Čau přátelé. Mám sice na předku jinou značku než na zadku a to jen proto že jsem chtěl vyzkoušet dvousměsovou pneu na které mám zatím najeto cca 15000km a je ještě v pohodě a ani na suchu ani mokru jsem nepocítil žádný problém. Nejezdím na okruhu tak možná proto. Lea chtěla vědět jestli by neměla problém na STK a to by neměla.
holtik
holtik

Počet příspěvků : 249
Registrace od : 28. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Zase pneu - dotaz Empty Re: Zase pneu - dotaz

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru