Čištění motocyklů

Goto down

Čištění motocyklů Empty Čištění motocyklů

Příspěvek  Přemysl Paulenka za 22.03.10 18:35

Ahoj pánové

V příručkách pro motocykly je psáno, že se nesmí používat tlakové vap. čističe, jaký na to máte názor.

Přemek

Přemysl Paulenka

Počet příspěvků : 5
Registrace od : 18. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Čištění motocyklů Empty Re: Čištění motocyklů

Příspěvek  Barko za 22.03.10 21:16

Ja vždy používam len wapku. Pan má dosť plastov aby sa dala využiť. Pri umývaní dávam bacha na ložiská kolies, prepínače na riadítkach, spínaciu skrinku, prístrojovku a na chladič. Tieto miesta neumývam priamym tlakom. Mám štelovateľný tlak a keď idem na tieto miesta stiahnem tlak. Zo značkových servisov si zoženiem prípravky na muchy, pred umyvaním postriekam kapoty a disky /prípravok rozpúšťa aj prach z platničiek/, nechám pôsobiť 3-4 minúty a tlak zmyje perfektne hrubú špinu. Nastúpi šampón, wapka, stačený vzduch na elektr. ovládače a nakoniec špecialna handrička s ktorou ju vyutieram aby neostali po vode mapy na kapotážach. Vždy ju umývam keď je studená. Nemám rád zožltnuté výfuky a tie zožltnú väčšinou po jazde v daždi. A ešte pred umývaním dám štít do najvyššej polohy a umyjem ho plným tlakom z wapky. Tlak perfektne dá dole muchy a štít je bez najmenších škrabancov. Ďábelský
Barko
Barko

Počet příspěvků : 163
Registrace od : 22. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Bart za 22.03.10 22:06

... skoda, ze se prirucka nezminuje, jak myt treba crossku, kdyz se vrati z bahnite koupele :-)
Bart
Bart

Počet příspěvků : 56
Registrace od : 08. 02. 10
Věk : 51

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JUROPE1608 za 23.03.10 22:14

Barko ještě si zapoměl dát pudr na prdelku a svého miláčka uložit do garáže Šašek Šašek Šašek

JUROPE1608

Počet příspěvků : 368
Registrace od : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JUROPE1608 za 23.03.10 22:15

Čím víc se s hovnem mažeš, tím víc od něj smrdíš Basketbal Marťan Lol!

JUROPE1608

Počet příspěvků : 368
Registrace od : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Barko za 23.03.10 22:29

JUROPE1608 napsal:Čím víc se s hovnem mažeš, tím víc od něj smrdíš Basketbal Marťan Lol!

to vieš, ostalo mi to z čopra Velmi šťastný . No čo už by som pre Pana nespravil Lol! .
Barko
Barko

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  amper za 21.09.11 0:01

čauko, tiež dám voľačo
Ja umývam motorku tak, že ju najprv polejem záhradnou krhlou z vodou z jazierka na záhrade, ktorá je bez chlóru, potom mám v takom malom asi 2,5L dávkovači zarobený silný koncentrát jarovej vody, postriekam celú motorku, plexi aj 2x, potom špongiou umyjem a znova zmyjem tou krhlou a aj rovnoakou vodou ako na začiatku.
Výhodou je, že voda z jazierka nenecháva flaky, stačí len trocha poutierať a hotovka, jednoduché a rýchle, aspoň pre mňa.
Potom sa s polovičkou kocháme Velmi šťastný
amper
amper

Počet příspěvků : 41
Registrace od : 07. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Maverick za 21.09.11 6:29

amper napsal:čauko, tiež dám voľačo
Ja umývam motorku tak, že ju najprv polejem záhradnou krhlou z vodou z jazierka na záhrade, ktorá je bez chlóru, potom mám v takom malom asi 2,5L dávkovači zarobený silný koncentrát jarovej vody, postriekam celú motorku, plexi aj 2x, potom špongiou umyjem a znova zmyjem tou krhlou a aj rovnoakou vodou ako na začiatku.
Výhodou je, že voda z jazierka nenecháva flaky, stačí len trocha poutierať a hotovka, jednoduché a rýchle, aspoň pre mňa.
Potom sa s polovičkou kocháme Velmi šťastný

No ja to nejak neprehanim,jednou za cas to umyju a prelestim.Jinak co jsem tak podkaval motorkare tak nekteri to snad ani nemyjou nybrz razi zasadu ze motorka je na jezdeni.S kochanim me to uz trochu preslo,ponevadz uz jsem to videl tolikrat,hlavne rozdelany ze me to uz moc nebere.
Maverick
Maverick

Počet příspěvků : 305
Registrace od : 16. 10. 08
Věk : 51

http://www.mavereick.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Barko za 10.06.14 20:15

Nechcem zakladať novú tému, v Ústí nad Orlicí sa ma niektorí pýtali na prípravok na umytie motorky. Je to NERTA CARNET JUMBO. Natiahnite na gripy a vypínače igelitové sáčky, stiahnite gumičkou a môžete umývať. Dávam jedno video ako to dokáže umyť dobre špinavý truck bez ručného drhnutia. Ale zotrieť zvyšky vody nakoniec jelenicou doporučujem kvôli bodkám od chlóru.  Velmi šťastný 

Barko
Barko

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  holtik za 11.06.14 17:43

Díky Bartko za perfektní seminář. Jdu do toho.  Díky 
holtik
holtik

Počet příspěvků : 246
Registrace od : 28. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Barko za 11.06.14 19:38

Len keď začnete umývať nestriekajte vodu (popr. chémiu) na rozhorúčenú motorku a neumývajte na slnku! Tu je link na produkty a návod na umývanie. Doporučujem si to prečítať!!!
PS: nie som díler nerty ani obchodný zástupca, len spokojný zákazník   Velmi šťastný .
Barko
Barko

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  tašan za 16.06.14 7:44

Barko díky , objednávam  Úsměv 

tašan

Počet příspěvků : 38
Registrace od : 24. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  holtik za 15.07.14 15:34

Tak je to doma. Za 750,-Kč i poštovným. Tak doufám že už budu na mytí těšit a ne jako do teď. To bylo za trest. Zatím čau. Jirka. Lol! 
holtik
holtik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  holtik za 28.08.14 18:06

Poprvé jsem použil čistící přípravek NETRA, jak nám ho doporučil PAN Bartko a musím říct, že kdo nemyje Netrou tak nemyje. Je to super a poprvé mě bavilo mýt moto. Postříkal jsem ji, opláchl a osušil, toť vše. Je jako nová. Tak se zatím mějte a čau na srazu. Jirka a Alena. Díky
holtik
holtik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: