Pan-European
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Verze 80 kW - lze odškrtit?

2 posters

Goto down

Verze 80 kW - lze odškrtit? Empty Verze 80 kW - lze odškrtit?

Příspěvek  bertold 19.09.16 11:36

Ahoj, jsem čerstvým (a zatím nadmíru spokojeným) majitelem tohoto stroje, r.2006. Jedná se o dovoz z F, kde byla v provozu verze s 80kW. A dotaz jsem už naznačil - dá se upravit na 93kW? Určitě lze namítnout, ať se na to vykašlu, ovšem pokud s tím někdo má/měl zkušenost a úpravu lze udělat jednoduše, tak bych do toho šel.
díky za odpovědi!

bertold

Počet příspěvků : 5
Registrace od : 19. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Verze 80 kW - lze odškrtit? Empty Re: Verze 80 kW - lze odškrtit?

Příspěvek  bertold 03.02.17 15:00

Odpovím si sám :/, aby případně pomohlo jiným, pokud by zjistili, že mají F seškrcenou verzi.
Nelze odškrtit, v mém případě pomohlo zakoupení řídící jednotky z bouračky ze standardní verze kW + k tomu imobilizéru spárovaný čip do imobilizéru (tzn.ze stejné motorky!) Čip se dá vyloupnout z klíče a vložit do původního klíče a pak přes návod z YouTube doprogramovat prázdný čip do náhradního klíče.
Rozdíl je znatelný při zrychlování.

bertold

Počet příspěvků : 5
Registrace od : 19. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Verze 80 kW - lze odškrtit? Empty Re: Verze 80 kW - lze odškrtit?

Příspěvek  bob 06.02.17 10:30

Ahoj mám asi stejný problém pořád mě vrtalo v hlavě že mám v techničáku toto napsané. Prodávající tvrdil že to byla chyba při dovozu. Prosím tě dá se zjistit co tam vlastně mám a popřípadě na kolik by mě to vyšlo. Díky
bob
bob

Počet příspěvků : 126
Registrace od : 16. 05. 10
Bydliště : Praha

Návrat nahoru Goto down

Verze 80 kW - lze odškrtit? Empty Re: Verze 80 kW - lze odškrtit?

Příspěvek  bertold 06.02.17 13:05

Ahoj, o žádnou chybu se nejednáÚsměv, ale v pohodě, já jsem na to přišel taky až následně. Dneska vím, že je obecně známý fakt, že ve Francii jsou všechny motorky, kvůli legislativy, seškrcené na 100 HP (čemuž 80 kW neodpovídá, ale do podrobností jsem nešel, stejně má tenhle nesmysl končit snad ještě letos). Informoval jsem se všude možně a podle kluků z Honda Lety je seškrcení dáno pouze řídící jednotkou (CDI).
Takže potřebuješ CDI v jiné než F verzi (všechny osotatní jsou standadrně 93 kW) a k tomu minimálně 1 klíč, resp.s danou CDI spárovaný čip imobilizéru, jinak nenastartuješ. Já jsem koupil CDI z bouračky za 5.000,- Kč a k tomu klíč za 1.000,- Kč. Bacha, opravdu potřebuješ CDI i klíč/čip. CDI prohodíš jednoduše - je umístěná vzadu uvnitř v plastech nad zadním světlem. S klíčem je nejjednodušší řešení vyloupnout nový čip, vložit jej do původního (tvého) klíče, dokoupit prázdný čip ID46 (cca 200,-Kč, třeba tady https://www.auto-moto-elektronika.cz/cipy-pro-autoklice/cip-immo-id46.html), ten vložit do tvého druhého klíče a čip s novou CDI spárovat - návod je zde https://www.auto-moto-elektronika.cz/cipy-pro-autoklice/?p=2 a fakt funguje, byť je tam jiná mašina. Toť vše. Kdybys náhodou přišel na nějakou mechanickou zarážku plynu, tak dej vědět, toto jsem nekontroloval.
V TP uvedených 80 kW neřeším.

bertold

Počet příspěvků : 5
Registrace od : 19. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Verze 80 kW - lze odškrtit? Empty Re: Verze 80 kW - lze odškrtit?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru