Volání o pomoc

Goto down

Volání o pomoc

Příspěvek  Lea. za 17.08.13 7:46

Chlapi prosím, pomozte, jsem zoufalá, bezradná a hlavně naštvaná.
Vysvětlím problém. V dubnu jsme byli na motorkách v Chorvatsku, žádný technický problém, motorky šlapaly, z Makarské jsme ráno vyjeli a  večer jsme byli doma. Pak jsme jezdili po republice, najeli zase nějaký ten kilometr no a někdy v červnu už to nebylo ono. V zatáčkách jsem měla pocit, že motorce podjede zadní kolo. Dobře, tak do servisu, a protože zároveň byly ojeté gumy, tak že to udělám při jednom a přezuji. Dala jsem na radu známého a koupila Michelin pilot road 3. Mechanik, mimochodem připravuje motorky na okruhy, mi seřídil tlumič vzadu a paráda, zadní kolo neplavalo. No a zároveň přezul gumy. Příští den jsme jeli do Alp a jen jsem vjela na dálnici, ve 150km/hod se rozkmitalo do stran Upozornění přední kolo, ale tak, že se to nedalo udržet.Nebavím se o vlnění motorky při cca 170km se zadním kufrem, na to jsem zvyklá.Ujela jsem po Alpách 2000 km ("super" byla jízda na Edelwiesspitze Šokovaný ),doma dala motorku znovu do servisu.Mechanik rozdělal celé řízení,tlumiče, nikde nic nenašel. Nebudu vypisovat kolikrát jsem ji zkoušela a kolikrát šla znovu do servisu. I v malých rychlostech (50km)jsem byla jak had na silnici, v zatáčkách měla snahu se stavět. Tak znovu servis,takže prý gumy. Koupila jsem druhou sadu, tentokrát BT020, je to podstatně lepší, motorka se nevlní při pomalé jízdě, ale ve 140km už to začíná. Připadám si jako indická tanečnice. Je to o hubu. Mám na ST najeto 25000km od r.2012, myslím si, že aspoň trochu ji znám. Nespadla jsem,ani nenarazila někde na pankejt. Vyzkoušela jsem i jinou moto, jestli nejsem JÁ ta chyba,půjčil mi moto můj milý (má ji teď novou), takže jsem ujela asi 200 km na BMW 1600GTL a paráda. Na konci srpna chceme na Vršič,projet Slovinsko, Chorvatsko a přes Bosnu a Maďary domů, ale vidím to hodně černě.
Výsledek: jedna přebytečná sada pneu Michelin - kdyby měl někdo zájem, prodám, má najeto jen 2500 km, a tak trochu obavy (ještě bych to nenazvala strachem)z jízdy na moto.
Přivítám jakoukoli Vaši radu nebo nápad.
Lea
Lea.

Počet příspěvků : 18
Registrace od : 20. 04. 12
Věk : 49

Návrat nahoru Goto down

Re: Volání o pomoc

Příspěvek  Miky za 17.08.13 10:16

Leo, těžko poradit když nevíme co vše ti v servisu udělali. Ale pokud dělali vše co popisuješ a máš nové gumy, tak je zřejmé že závada může být už jen v kole samotném. Rozhodně bych vyměnil ložiska v kolech (tento úkon dělám já osobně po zkušenostech u jiných motorek již preventivně) Já vím že to máš ke mě trochen ,,z ruky", ale mám doma kompletní sadu obou kol. T.J. přední i zadní včetně nábojů atd. Určitě by stálo za odzkoušení kola vyměnit a odzkoušet, bo pak by bylo alespoň zcela jasné, zda vlnění způsobují kola či motorka.
Miky

Počet příspěvků : 186
Registrace od : 11. 08. 11
Věk : 57

http://www.pneuneu.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Maverick za 19.08.13 7:39

Divali se Ti na zadni rameno??Pakli ze je OK tak jeste by to mohl byt zadni tlumic,ale jen hadam.Ja mel podobny problem na jine motorce ale jenom pri nizske ryhlosti a tam to vyresilo zavazi na riditka a samozrejme to vyvazit.
Maverick

Počet příspěvků : 304
Registrace od : 16. 10. 08

http://www.mavereick.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  amper za 16.09.13 23:19

Lea, skús tu http://motoride.sk/?P=phorum&tema=poradna&tid=39339
je to iná motorka, ale logicky, príčiny sú na každej skoro rovnaké
amper

Počet příspěvků : 41
Registrace od : 07. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Peter M. za 28.06.18 19:23

Mám ST 1300 a ten istý problem,nové pneu,ložiská v krku riadenia a vlní sa ako had.Neviete poradiť?
Peter M.

Počet příspěvků : 4
Registrace od : 14. 01. 18
Věk : 48

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Lea. za 29.06.18 6:35

Ahoj,
zkus hlavně jiného mechanika. Problém, alespoň tedy můj byl v hlavě řízení. Jsou tam kuželová ložiska a, teď budu citovat toho jiného mechanika:
"Který prase to tak dotáhlo?! Ložiska v hlavě řízení jsou kuželová a musí být dotažena přesně , aby jejich axiální i radiální vůle byla jak má být.
To moje "prase" bývalý mechanik je dotáhlo natvrdo a proto se mi vlnila motorka.
Třeba ti to pomůže. Lea
Lea.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Peter M. za 29.06.18 6:52

ložiská mám nové,origo honda a sú guličkové,nie valčekové
Peter M.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Lea. za 29.06.18 8:01

I ta kuličková se musí správně dotáhnout.
Lea.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Peter M. za 29.06.18 17:16

sú dotiahnuté momentovým klúčom na moment určený výrobcom,ale ja skôr cítim to plávanie od zadného kolesa
Peter M.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: