Ukazatel spotřeby paliva

Goto down

Ukazatel spotřeby paliva

Příspěvek  holtik za 27.04.13 20:21

Nemá někdo zkušenost? Při startu asi došlo k poklesu napětí vlivem slabě nabitého akumulátoru. Motorka sice nastartovala ale ukazatel ujetých km jak na A tak i na B poloze a ukazatel dlouhodobé spotřeby se vynuloval. Teď ukazuje co chce. Například jedu z kopce brzdím motorem a on si ukazuje momentální spotřebu třeba 39l a když zato vezmu tak třeba 7l, při stabilní jízdě ukáže třeba 20l. Dlouhodobá je 18l. Při tankování z plné do plné je ale spotřeba normální. Díky Jirka.
holtik

Počet příspěvků : 241
Registrace od : 28. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Re: Ukazatel spotřeby paliva

Příspěvek  holtik za 01.05.13 18:56

Čau přátelé. Tak jak je to s tou poradnou.
holtik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Guga za 02.05.13 6:59

Ahoj.
Jen takový "blbý dotaz", přepnul jsi si to zpátky z "okamžitý" na "dlouhodobou"..? Poškrábat se
Při té okamžité (taky nesprávné pojmenování - měří to cca každých 5 vteřin!) ti to ty výkyvy bude dělat normálně, jde o tu dlouhodobou, ale jestli tu máš těch 18km/l; tak je to OK Lol!
Guga

Počet příspěvků : 836
Registrace od : 16. 10. 08
Věk : 40

http://www.pan-european.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  holtik za 02.05.13 10:42

Ahoj. Dlouhodobá mi ukazovala 5.8 viz moje stránky je tam foto a ta momentální podle toho jak jsem za ní bral, ale když jsem brzdil z kopce motorem tak ukazovala cca 2.2 a teď ukazuje 39. Za normálí jízdy to ukazovalo například při stovce a třech tisících otáček cca 6l a teď 20l. Začlo to po tom startu když se mi to asi vlivem slabého napětí vynulovalo. Jinak hodiny,teploměr celkový stav km a momentální ujeté km to ukazuje normálně. I množství paliva v nádrži. Jen ty spotřeby lítaj jak chtějí. Zatím dík Jirka.
holtik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Guga za 02.05.13 12:33

Ahoj Jirko.

Nějak tomu nerozumím a nevím, které jsou tvé stránky (na kečupu to nemáš), tím pádem ti ani nejsem schopen dále pomoci. Budeš se asi muset obrátit na nějakého zkušeného odborníka v oboru PAN-EUROPEAN. Doporučím Karlíka Peštů z Hondy Hodný - Kameňákov (Týn nad Vltavou) Mrkající

Vena
Guga

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  holtik za 02.05.13 21:27

Omlouvám se ale myslel jsem stránky na motorkářích.cz. S tou závadou se netrap já to lépe vysvětlit neumím. Ahoj Jirka.
holtik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Guga za 02.05.13 21:52

Tak to proberem při nejhorším na srazu Lol!
Guga

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  holtik za 03.05.13 3:36

Dal jsem to na celkový servis do Teplic k Haasovi tak si snad poradí. Sice na to koukali jak z jara ale jsou to odborníci tak snad bude vše ok. Čau na srazu. Jirka.
holtik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  amper za 12.05.13 23:56

Ahoj. Možno sa mýlim, ale ukazuje Ti to tak ako mne tzn, že koľko najazdíš na jeden liter l/20 =5 l spotreba, a ani ja neviem ako to prepnúť .
amper

Počet příspěvků : 41
Registrace od : 07. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  holtik za 13.05.13 12:08

Ahoj přátelé.
V Teplicích v servisu si také nevěděli rady. Akorát mi odpojili baterii a tím to údajně restartovali. Když jsem odjel ukazovalo to ty samé nesmysly. Závadu jsem odstranil sám po příjezdu do garáže. Prostě náhoda. Odpojením baterie mi vynulovali i hodiny, tak jsem se je snažil zprovoznit a protože jsem nevěděl jak přesně na ně, tak jsem laboroval.Věděl jsem že musím chvíli držet nějaký ten přepínač tak jsem zmačknul ten co se přepíná plouhodobá s okamžitou spotřebou a chvíli ho podržel. S hodinama to nic neudělalo,ale zablikala mi ta spotřeba a vynulovala se. Jaké bylo moje překvapení když jsem vyjel a momentální sp. ukazovala jako vždy. Teď z kopce jedu opět za cca 2.2L Když za to vemu tak třeba za 12L a když jsem po sto km přepnul na tu dlouhodobou tak se tam ukázalo 5.9L. je to prostě v normálu. Tímto způsobem jsem teprve ten ukazatel asi restartoval. Ampére zkus to a nebudeš muset nic přepočítávat. Jak píšeš 20L-5L. Doufám že to pochopíte, když tak na srazu. Čau Jirka.
holtik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  amper za 13.05.13 12:49

Holtík, dík za radu.Tento spôsob ako píšeš som už niekoľko krát robil, stále bez odozvy, asi preto, že mám tacho s milami a malými písmenami sú km, inak si to neviem vysvetliť. Ale každá rada pomôže Úsměv
amper

Počet příspěvků : 41
Registrace od : 07. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  holtik za 13.05.13 12:57

No asi máš pravdu. Ty míle budeš muset přepočítávat. Já napsal jenom můj poznatek. Snad to někumu pomůže. Možná třeba Gugovi, tomu to ukazuje také 18L.
holtik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Guga za 13.05.13 13:40

holtik napsal:No asi máš pravdu. Ty míle budeš muset přepočítávat. Já napsal jenom můj poznatek. Snad to někumu pomůže. Možná třeba Gugovi, tomu to ukazuje také 18L.

Jiříku, já ti to ale psal, akorát asi né dost přesně Smějící se
Anebo je tam ještě jedna funkce, která mi nějak unikla. Nicméně jestli ti to píše přesně 5,9l/100km; tak nemačkám to co mám já Rozpačitý Smějící se
Jinak děkuji za tvé info Lol!
Guga

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  holtik za 13.05.13 13:57

Rád se podělím s jakýmkoliv problémem našich mazlíků. Je pravda že tohle byl jediný a ještě taková blbost. Jsem rád že to fumguje a alespoň máme nějaké téma na sraz. Motorku mám po velkém servisu tak už se těším.
holtik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: