vôľa kardanu

Goto down

vôľa kardanu

Příspěvek  amper za 30.01.13 17:59

ahojte
Chlapi, mám vôlu na kardanovom hriadeli a prenáša sa mi to až na koleso, čo je samozrejme prirodzené a normálne, len neviem či tú vôlu nemám príliš veľkú. nemám to s kým porovnať, v okolí nikto Pana nemá.
Potreboval by som zmerať akú máte vôľu na zadnom kolese Vy. Merať by sa to malo na hlavnom stojane zo zaradeným 1. rýchlostným stupňom a pootočiť kolesom vpred a vzad. Ja som nameral vôľu na vonkajšom obvode pneumatiky...u mňa 6,5 cm. V servise mi to rozobrali a tvrdia, že to je v poriadku , ja myslím, že je to dosť. Dík, za rady
amper

Počet příspěvků : 41
Registrace od : 07. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Re: vôľa kardanu

Příspěvek  holtik za 31.01.13 1:48

Ahoj. Na stojanu při zařazené rychlosti má to moje kolo také vůli ale při jízdě nic nepociťuji. Až se dostanu do garáže tak to schválně změřím. Myslím že servis má pravdu.
holtik

Počet příspěvků : 241
Registrace od : 28. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Maverick za 31.01.13 18:05

To jsem resil asi 5 roky a na svem ST1100 mam presne ctvrt kola otoceni (samo 1 prev.stupen) a taky to jezdi !!!
Maverick

Počet příspěvků : 304
Registrace od : 16. 10. 08
Věk : 49

http://www.mavereick.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  stevo za 31.01.13 19:16

ahoj, meral som 6 cm podla mňa je to dobré

stevo

Počet příspěvků : 21
Registrace od : 27. 09. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  amper za 31.01.13 20:23

Ďakujem Vám, za odpoveď.
Dnes som prebral moto zo servisu, dal som si technikom napísať tú vôľu na kolese, na brzdovom kotúči a aj hluk v prevodovke (o tom som nepísal, lebo ten sa na diaľku porovnať nedá) do protokolu o oprave.
Aby som to trocha lepšie popísal, tak vysvetlím ako sme to merali v servise. Mechanik to meral na brzdovom kotúči, presne v strede brzdnej plochy, u mňa nemeral 3 cm Upozornění Upozornění vôľu.
Telefonoval som z pár majitelmi Panov a poporosil som ich o pomoc. U jedného Pana bola vôľa na kolese iba 3,5 cm, tak neviem to z osobnej skúsenosti len po telefóne, ostatné mali zhruba okolo tých 6-7cm.
Jeden pán mi to meral na dvoch PE r.v. 2008 cca 30tis km a tie mali na kotúči 2,2 cm (ja mám3 cm), tak to je zhruba môj dnešný report o zisteniach,
Ak by sa Vám ešte niekomu chcelo premerať svoju moto, budem rád, hlavne pre pokoj v duši na mojich a aj Vašich cestách

amper

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Guga za 01.02.13 14:47

Mily möj braček!
Vďaka tvojmu dotazu, "som musel" osedlať svojho miláčika o mesiac skvör - grrr!!!!
Tím pádem už teď budu opět o něco víc nervózněji vyhlížet jaro!!! Smějící se
Nicméně, měřil jsem vůli jako ty v prvním příspěvku, a výsledek je na chlup stejný-6,5cm! (na tacho mám necelých 30tis.km!)
Guga

Počet příspěvků : 836
Věk : 40

http://www.pan-european.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  amper za 01.02.13 20:25

Guga napsal:Mily möj braček!
Vďaka tvojmu dotazu, "som musel" osedlať svojho miláčika o mesiac skvör - grrr!!!!
Nicméně, měřil jsem vůli jako ty v prvním příspěvku, a výsledek je na chlup stejný-6,5cm! (na tacho mám necelých 30tis.km!)

Dík bráško, ani nevieš ako si ma potešil, a asi aj Ty si spokojnejší, že si si zajazdil, veď dnes bolo príjemne teplo. Ešte raz dík (vyškerený smajlíik)
amper

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Guga za 02.02.13 10:55

I kdepák! Tady je hnusně už druhej den.
Jen jsem osedlal svého oře v garáži. Ale začnu tam asi brzy trávit víc času Smějící se
Guga

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  sunesko01 za 04.02.13 0:25

Guga napsal:Mily möj braček!
zdar pani, pomeral som teda aj ja mojho pana 1100 , ja mam nabehanych 168 tisic- poctivych a mam tam ako vy 6,5-7 cm. takže tak. Velmi šťastný

sunesko01

Počet příspěvků : 1
Registrace od : 30. 01. 13

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JUROPE1608 za 04.02.13 19:16

Já jsem si teké změřil svého pána a žádnou vůli tam nemám - čím to asi je? Poškrábat se Velmi šťastný Velmi šťastný

JUROPE1608

Počet příspěvků : 367
Registrace od : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Guga za 04.02.13 20:07

JUROPE1608 napsal:Já jsem si teké změřil svého pána a žádnou vůli tam nemám - čím to asi je? Poškrábat se Velmi šťastný Velmi šťastný

Jestli ty jsi spíš nezaměřil PANÍ?! Smějící se
Úž? Nebo ještě čekáš na lepčí počas? Mrkající
Guga

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jarda Hrdina za 04.02.13 22:00

JUROPE1608 napsal:Já jsem si teké změřil svého pána a žádnou vůli tam nemám - čím to asi je? Poškrábat se Velmi šťastný Velmi šťastný
Zdar parde. To bude asi tím žes ho nenechal u mě v garáži. Mohl sis ho dnes oměřovat. A jak jarní setkání? Je tu šance , že se zas potkáme? Neříkej že ti něco neschází. JH. Poškrábat se
Jarda Hrdina

Počet příspěvků : 90
Registrace od : 08. 09. 11
Věk : 49

http://www.orlicti-jezdci.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JUROPE1608 za 05.02.13 18:20

Zdar kamaráde. Snad se potkáme na srazu, ale ještě je brzo o tom mluvit, ještě nemám vše zařízené a tak raději nic neslibuji. Zatím se měj a snad někdy pokecáme. Čau.

JUROPE1608

Počet příspěvků : 367
Registrace od : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: